Григорій Сковорода

Григорій Сковорода

Сьогодні виповнюється 300 років від дня народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди. Його мудрі поради актуальні і сьогодні.

       «Бути щасливим – це значить пізнати, знайти самого себе»
          «Не той дурний, хто не знає… але той, хто знати не хоче»
          «З усіх утрат, втрата часу найтяжча»

 

 Ми маємо щасливу нагоду пригадати його життя, перечитати сторінки творів. 25 років мандрував Григорій Сковорода містами та селами України. Проповідував через пісні та псалми свої філософські, соціальні погляди серед народу. В філософських працях він відстоював ідею рівності між людьми, прославляв природу і волелюбність. Шлях до ідеального суспільства мислитель бачив у вихованні нової людини через самопізнання, доступне їй завдяки розуму і внутрішньому чуттю.
        Сам Григорій Савич вмів насолоджуватися кожною миттю життя. У своїх творах саме цього і вчить кожного з нас: «Шукаємо щастя по сторонах, по віках, по станах. А воно скрізь і завжди з нами, як риба у воді, так ми в ньому. Не шукай його ніде, коли не знайдеш скрізь. Воно преподібне до сонячного сіяння: відкрий тільки вхід йому в душу свою».
        «Світ ловив мене, та не впіймав» - найславетніша фраза Григорія Сковороди, яку ж на його прохання закарбували на камені над його могилою. Світ дійсно не зміг його спіймати. Але нині ми можемо знайти безліч відображення Григорія Сковороди в мистецтві, музиці, живописі, скульптурі. На його честь дали назву астероїду  - «1431 Сковорода».
        Григорій Савич Сковорода – один з найвидатніших українців за всю історію нації. Він символізує її просвітництво та самопізнання.